Aktuality

12.3.2015
Na mape pribúdajú predvádzky, v ktorých môžete platiť Zvolenským a Bratislavským živcom. Hľadajte kategóriu Lokálna mena.
23.10.2014
Portál www.techbox.sk testoval Eko-mapu. Dostala 9 bodov z 10. Pozrite si recenziu.
27.6. 2014
Vynovili sme pre vás Eko-trace aplikáciu pre smartfóny. Nájdite si cestu k ekobodu kdekoľvek a jednoducho, stiahnite si Eko-trace.
__________
Eko-mapa pre Win 8:
WEB FORM
__________
Eko-mapa pre mobily:
TRACE
__________
WEB FORM
__________

Generálny partner projektu:

Microsoft

__________

Nájdite na Slovensku možnosti a služby, ktoré vám umožnia žiť viac v súlade s prírodou!

Čo by podľa Vás nemalo chýbať na eko-mape?

Napíšte nám Váš tip:

eko-mapa@zivica.sk

Projekt eko-mapa sa postupne rozrastá o ďalšie mestá a regióny.


Ekoporadňa Živica
Vysoká 18
811 06 Bratislava
Tel./Fax: 02/52 96 29 29
ekoporadna@zivica.sk


Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/pear/plugins/element.php) is not within the allowed path(s): (/home/html/eko-mapa.sk:/home/clients/eko-mapa.sk:/tmp:/usr/share/php:/usr/local/lib/php/pear:/hosting/eko-mapa.sk) in /home/html/eko-mapa.sk/public_html/www/administrator/components/com_jforms/helper/plugins.php on line 18

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/pear/plugins/export.php) is not within the allowed path(s): (/home/html/eko-mapa.sk:/home/clients/eko-mapa.sk:/tmp:/usr/share/php:/usr/local/lib/php/pear:/hosting/eko-mapa.sk) in /home/html/eko-mapa.sk/public_html/www/administrator/components/com_jforms/helper/plugins.php on line 19

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/pear/plugins/storage.php) is not within the allowed path(s): (/home/html/eko-mapa.sk:/home/clients/eko-mapa.sk:/tmp:/usr/share/php:/usr/local/lib/php/pear:/hosting/eko-mapa.sk) in /home/html/eko-mapa.sk/public_html/www/administrator/components/com_jforms/helper/plugins.php on line 20

Čo je „Eko-Trace“ Eko-Trace

Vývoj je neúprosný a strašne rýchly. Nové zariadenia - nové programátorské výzvy, tentoraz mobilné zariadenia.
Jednou z nových aplikácií je i Eko-Trace, mapová aplikácia pre mobilné zariadenia na zistenie zoznamu (prípadne i trasy k nim) najbližšich eko-bodov, napr. v okruhu 10 km.

Vzhľadom na to, že mobilné zariadenia fungujú na rôznych platformách, museli sme prispôsobiť i „mapové motory“, ktoré aplikácia využíva. Pre Eko-Trace pre zariadenia s OS Windows 8, Windows Phone a Android do verzie 3 sú to Microsoft Bing Maps, pre Android od verzie 4 sú to Google Maps.)Eko-Trace je podporná aplikácia pre webový eko-portál eko-mapa.sk - projekt ekoporadne Živica " ... portálu pre všetkých ľudí, ktorý majú radi prírodu a nie je im ľahostajný svet kde žijeme...

Eko-Trace je interaktívny, vizuálny a komplexný pomocník pre Android mobilné zariadenia, rozdelený podľa krajov, ktorý pomáha bezplatne širokej verejnosti žiť zdravšie a s ohľadom na životné prostredie.

Prostredníctvom aplikácie „Eko-Trace“ je možné jednoducho zistiť, ako sa dostať k najbližšiemu eko-bodu vo svojom okolí, napríklad Zberni obnoseného šatstva, miestu kam vyhodiť staré batérie, alebo stavebný odpad, kde je najbližšie chránené miesto v prírode a mnoho iných.

Po spustení aplikácie a spresnení polohy si používateľ z množiny disponibilných kategórií vyberie typ hľadaného bodu, prípadne i vzdialenosť, v okruhu ktorej bude bod hľadaný (obe informácie budú môcť byť predvolené v časti aplikácie „Nastavenie“).

Po prehľadaní databázy Eko-mapy, je ponúknutá množina bodov s informáciou o jeho adrese a vzdialenosti k nemu. Po výbere konkrétneho bodu bude ponúknutá navigácia ku konkrétnemu bodu.

Ako inštalovať „Eko-Trace“ pre Android zariadenia

Aplikáciu je možné nainštalovať priamo z mobilu kliknutím na linku zobrazenú nižšiehttp://www.eko-mapa.sk/eko-trace/Eko-trace.apk, alebo si stiahnuť súbor typu APK do Vášho počítača a skopírovať do vášho mobilného zariadenia. Tam za pomoci vhodného nástroja (napríklad Total Commander) nájsť priečinok s inštalačným súborom a spustiť inštaláciu.


Ako inštalovať „Eko-Trace“ pre Windows Phone zariadenia

Aplikáciu pre zariadenia so systémom Windows Phone, je možné nainštalovať priamo z mobilu, z portátu (Store) WindowsPhone.com. Prístup k aplikáciam je podmienený e-mail kontom v spoločnosti Microsoft (jednoducho možno zaregistrovať na Outlook.com). Ak je telefón pripojený k PC, možno i sprostredkovane cez PC.Ako používať „Eko-Trace“

Predpokladom fungovania aplikácie EKO-TRACE je aktívny modul GPS vo vašom zariadení a prístup na internet (cez WiFi alebo 3G). Všetky voľby sú dostupné stlačením tlačidla MENU na vašom zariadení.

Po štarte, pokiaľ si aplikácia automaticky načíta mapu z Bing serverov, je zelená uvítacia obrazovka. (web pripojenie na mobiloch býva pomalšie). Následne sa zobrazí mapa s aktuálnou pozíciou.

 1. Pred vyhľadávaním je vhodné nastaviť podmienky vyhľadávania voľbou 'NASTAVENIA'. Ak nie sú nastavenia zmenené, pri prvej voľbe Hľadať sa použijú predvolené nastavenenia (okruh hľadania 10 km, skupina: Odpady, podskupina: Zberné dvory odpadu) inak aplikácia použije posledne nastavené.
 2. Hľadanie bodov v okruhu zadanom v Nastavení sa spúšťa voľbou 'HĽADAŤ'.
  TIP: Vyhľadané body sa zobrazia ako ikonky na mape. Po kliknutí na bod na mape sa zobrazí jeho názov, a Po kliknutí na názov podrobnosti bodu.
 3. Zoznam vyhľadaných bodov možno zobraziť voľbou 'ZOZNAM' alebo 'TRASA'. Voľbou 'Podrobnosti' a 'Zobraziť na mape' si riadite akciu, ktorá sa vykoná Po výbere bodu v zozname.
 4. Pri voľbe 'TRASA' a možnosti 'Zobraziť na mape' sa na mape zobrazí trasa od vašej pozície k zvolenému bodu.
  TIP: Stlačením tlačidla 'Menu' pri prezeraní zoznamu nájdených možno vybrať spôsob zoradenia zoznamu: abecedne alebo podľa vzdialenosti.
 5. Ďalšie voľby sú dostupné z voľby 'VIAC (MORE)':
 6. Voľba 'HĽADAŤ AKTUÁLNU POZÍCIU' aktualizuje Vašu aktuálnu polohu pomocou GPS.
  INFO: Tento proces môže trvať max. 40 sekúnd, inak je neúspešný.
 7. Voľba 'OBNOVIŤ DATABÁZU' zabezpečí stiahnutie aktuálnej databázy bodov. !!!: Do ukončenia sťahovania prosím nevypínajte aplikáciu.